Category

Barsaleta me bjonde

Barsaleta me bjonde

Bjondja ne dyqan

  • By
  • November 30, 2017

Nje bjonde shkon ne dyqan dhe pyet shitesin: – Me fal sa kushton ky televizori?
Shitesi pergjigjet: -Nuk shesim per bjondet.
Te nesermen ndryshon ngjyren e flokeve dhe kthehet perseri ne dyqan dhe pyet perseri:
– Me fal sa kushton ky televizori?
Dhe shitesi perseri: nuk shesim per bjondet.
– Me fal po nga e di qe jam bjonde?
– Sepse ky nuk eshte televizor por furre me korent !

No Comments
Barsaleta me bjonde

Makina dhe Bjondina

  • By
  • November 30, 2017

Telefonon nje bjonde ne polici:- Me kane hyre ne makine, me kane vjedhur te gjitha, timonin, pedalet dhe leven e nderrimit te marshave, te gjitha !
Pas pese minutash merr perseri policine dhe i thote:
– Ju kerkoj ndjese se kisha hipur ne vendin prapa.

No Comments